Zobacz i odkryj więcej

TOP 5 tras rowerowych w Nowym Targu

Dalej, szybciej, ciekawiej

Przejażdżka rowerami to doskonały pomysł na aktywne spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi w Nowym Targu. Jazda na rowerze po Gorcach to gwarancja niezapomnianych wrażeń! Bezsprzecznie trafiłeś w wyjątkowy, malowniczy region, gdzie będziesz mógł podziwiać piękno przyrody, zobaczyć zabytki i skosztować regionalnych przysmaków. 

Nowy Targ to miejsce, którym zachwyci się każdy rowerzysta. Bogata oferta tras rowerowych o różnym stopniu trudności i długości robi wrażenie. Gdzie chcesz się wybrać? 

Oto TOP 5 propozycji, gdzie można jeździć na rowerze w Nowym Targu:

  1. Szlak rowerowy Nowy Targ – Trstena: to fragment dużej pętli rowerowej polsko-słowackiego projektu znanego pod nazwą „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr”. Odcinek z Nowego Targu do Trsteny na Słowacji to 37 kilometrów ścieżek rowerowych, prowadzących przez piękne tereny przygraniczne. 
  2. Nowotarskie rodzinne trasy rowerowe: to trzy trasy o różnej długości i stopniu trudności, przeznaczone dla całej rodziny. Możesz wybrać się na trasę z Rynku do św. Anny, Grela i Laska (10 km), z Rynku do Ludźmierza i Grela (20 km) lub z Rynku do Kowańca, Samorodów i Waksmundu (30 km). To trasy łatwe i przyjemne, to super propozycja dla całej rodziny!
  3. Trasa górska rowerowa — Zakopane:  o długości 30 km, przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych rowerzystów. Gdzie się rozpoczyna? W Nowym Targu i prowadzi przez Witów i Dzianisz do Zakopanego. Po drodze można podziwiać panoramę Tatr, a także zwiedzić Chochołowską Dolinę, Skansen Budownictwa Ludowego czy Muzeum Tatrzańskie.
  4. Ścieżka rowerowa dookoła jeziora Czorsztyńskiego: to najpiękniejsze 40 km dla każdego! Trasa biegnie brzegami jeziora Czorsztyńskiego i prowadzi w samo serce Pienin. Po drodze mijasz dwa zamki — w Niedzicy i Czorsztynie — zwiedzanie tych miejsc powinno być obowiązkowe! Niezaprzeczalnie, to trasa dla średnio zaawansowanych rowerzystów, którzy lubią wyzwania i piękne widoki.
  5. Bór w Nowym Targu to wyjątkowe miejsce dla rowerzystów: którzy chcą połączyć aktywność fizyczną z kontaktem z naturą. Bór to rezerwat przyrody, położony na północ od centrum miasta. Najłatwiej do Boru można dojechać rowerem z Nowego Targu, korzystając z rowerowego szlaku wokół Tatr, który przebiega przez Rezerwat „Bór na Czerwonem” . W Borze jeździmy po licznych ścieżkach i drogach leśnych, które są dobrze oznakowane i utrzymane. Można też skorzystać ze śladu narciarskiego, który zimą służy do biegania na nartach, a latem do jazdy na rowerze. Ślad ma długość około 5 km i jest oświetlony.