Wieża widokowa Bramy w Gorce

Nowa atrakcja

Jeśli chcesz zobaczyć najpiękniejszą wieżę widokową w Polsce koniecznie wybierz się w Gorce. Nowa inwestycja robi wrażenie. Niezwykły spacer w chmurach, wspaniałe widoki a do tego niekończąca się i łagodnie wijąca w koronach drzew kładka — koniecznie musisz to zobaczyć.

Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne „Brama w Gorce” , którą otwarto w maju 2023 roku skradła serca wielu turystów. Do pełnego szczęścia brakowało tylko wieży obserwacyjnej, z której bez końca można podziwiać panoramy rozpościerające się aż po horyzont. Teraz jest i zachwyca! Sprawdziliśmy jak się tam dostać, co zobaczyć i co warto wiedzieć? Jak dojechać samochodem czy daleko trzeba iść, by trafić na miejsce, a także jaki był koszt wieży i godziny otwarcia.

 

Ścieżka po zachodzie słońca

Jeśli szukasz ciekawego i oryginalnego sposobu na spędzenie czasu w górach, koniecznie odwiedź nową wieżę widokową. To drewniana konstrukcja o wysokości prawie 40 metrów, która pozwala podziwiać niesamowitą panoramę na Gorczański Park Narodowy, Tatry, Pieniny i Beskidy. Nowa Wieża widokowa to idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć piękno przyrody i przeżyć niezapomniane wrażenia w chmurach.

Kolejne wieże widokowe

Nowa wieża widokowa Bramy w Gorce to kolejna widokowa atrakcja. To trzecia i najbardziej imponująca konstrukcja Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego, dwie pozostałe wieże znajdują się w kolejnych miejscach turystycznej atrakcji. Pierwsza 17-metrowa zlokalizowana została na początku ścieżki wśród drzew, druga o wysokości 35 metrów znajduje się na końcu ścieżki wśród drzew i przed nową inwestycją była najwyższym punktem Centrum.

Wieża widokowa czynna

Wieża widokowa jest czynna przez cały rok, niezależnie od pogody i pory dnia. Nie ma też dodatkowych opłat za wejście na wieżę. Wieża jest oświetlona w nocy, co dodaje jej uroku i sprawia, że jest widoczna z daleka. Spacer w tym miejscu o zachodzie słońca naprawdę robi wrażenie!

Widok z wieży widokowej

Widok z wieży widokowej jest naprawdę zachwycający. Z platformy można podziwiać 360-stopniową panoramę na okoliczne góry i doliny. W zależności od pogody i pory roku można zobaczyć różne odcienie zieleni, brązu, bieli i błękitu. Największe wrażenie robi jednak widok na Tatry, które wydają się być na wyciągnięcie ręki. Zobaczyć można Rysy, Kasprowy Wierch, Giewont czy Nosal.

Lokalizacja wieży widokowej, czyli dojazd i parking Bramy w Gorce

Wieża widokowa znajduje się na terenie Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Bramy w Gorce, które położone jest w miejscowości Waksmund, niedaleko Nowego Targu, w województwie małopolskim. Centrum to oferuje nie tylko wieżę widokową, ale także ścieżkę edukacyjną poprowadzoną wśród koron drzew, o długości 1300 metrów, podziemny tunel z multimedialną prezentacją, pawilon edukacyjny z interaktywnymi wystawami, plac zabaw dla dzieci i zaplecze gastronomiczne. Zdecydowanie, to kompleksowa oferta dla osób lubiących aktywny wypoczynek i naukę o przyrodzie i kulturze regionu.

Szlak na szczyt wieży

Do wieży widokowej można dotrzeć na kilka sposobów. Można zostawić samochód na parkingu w Waksmundzie i skorzystać z transportu udostępnionego przez organizatora to dodatkowy koszt rzędu około 30 zł. Zdecydowanie lepiej zostawić samochód na parkingu pod Długą Polaną w Nowym Targu. Dojazd do Bramy z Nowego Targu w tym miejscu jest bezkolizyjny i prowadzi bezpośrednio na przestronny parking. Następnie czeka nas piękny kilometrowy spacer zielonym szlakiem do samej Bramy w Gorce.

Miejsce do zwiedzania

Wieża widokowa to nie tylko miejsce do podziwiania widoków, ale także do zwiedzania i poznawania historii i kultury regionu. Na trasie szlaku znajdują się tablice edukacyjne, które opowiadają o przyrodzie, geologii, architekturze i tradycjach Gorców. Na szczycie z kolei znajduje się pawilon edukacyjny, w którym można zapoznać się z ciekawostkami o wieży i jej budowie. Wieża jest częścią szlaku turystycznego „Gorczańskie Wieże”, który łączy wszystkie wieże widokowe w regionie (pozostałe cztery znajdują się w Gminie Ochotnica Dolna).

Brama w Gorce: godziny otwarcia

Wieża widokowa jest dostępna dla turystów przez cały rok. Jakie są godzin otwarcia? Od godziny 9.00 do 17.00. Każda pora ma swój urok i zapewnia niezapomniane przeżycia.

Przeżycia w chmurach

Wieża widokowa to miejsce, które zapewnia nie tylko piękne widoki, ale także niezwykłe przeżycia w chmurach. Niezaprzeczalnie w tym miejscu można poczuć spokój i harmonię, które płyną z kontaktu z naturą i jej pięknem. Wieża widokowa to miejsce, które daje możliwość oderwania się od codzienności i zatopienia się w górskiej scenerii.

Wieża widokowa Bramy w Gorce — piękno przyrody

Wieża widokowa to miejsce, które pozwala docenić piękno przyrody i jej zmienność. Każda pora roku ma tu swój urok i charakter. Wiosną można podziwiać kwitnące drzewa i kwiaty, latem cieszyć się ciepłem słońca i śpiewem ptaków, jesienią zachwycać się kolorami liści i owocami leśnymi, a zimą bawić się w śniegu i lodzie. Każda pora roku ma coś do zaoferowania dla miłośników przyrody.

Nowa atrakcja turystyczna to idealny punkt orientacyjny dla osób, które po spacerze w chmurach chcą wyruszyć na pozostałe szlaki turystyczne w Goracach. Sky walk i zachód słońca – to turystyczny strzał w dziesiątkę!

Nie czekaj na ostatnie wejście na wieżę widokową — tylko rezerwuj już dziś ! Podziwiaj piękno górskiego krajobrazu, wspaniałe widoki i panoramę gór z najwyższej w Gorcach wieży widokowej.