Brama w Gorce
NOWA ATRAKCJA PODHALA
Brama
w Gorce

Ścieżka koronami drzew, wieże widokowe, tunel podziemny oraz Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze

Brama w Gorce!

Wyrusz ścieżką koronami drzew

Dla każdego coś fajnego! Tak powinno  reklamować się to miejsce. To świetna atrakcja dla małych odkrywców ciekawych świata, ale nie tylko! Zachwyci się nią również młodzież szkolna, która szuka odpowiedzi na przyrodnicze pytania i ma ochotę lepiej poznać ten najpiękniejszy region w Polsce. Co z dorosłymi? Jeśli szukasz miejsca, gdzie szum potoku uspokaja a drzewa miło otulają  — świetnie trafiłeś!

Pomysł na rodzinną wycieczkę

Podziwiaj wspaniałe widoki i panoramę Gorców z dwóch wież widokowych, z których pierwsza ma 17 a druga 35 metrów!

Jeśli Ty lub  Twoje dziecko będzie chciało sprawdzić rozpiętość skrzydeł ptaków zamieszkujących Gorce czeka na Ciebie ciekawa niespodzianka. Wychodząc na wyższą wieżę zobaczysz specjalny diagram z dokładnym centymetrowym opisem skrzydeł sokoła, orlika i orła.

Bezsprzecznie pamiątkowe zdjęcia z obu wież zachwycą każdego!

Brama w Gorce dla każdego coś miłego!

Mniejsza wieża widokowa w Brama w Gorce Nowy Targ

Poznaj
Gorce z
Centrum
Edukacyjno
Przyrodniczym

Zdjęcie jelenia w pawilonie edukacyjnym Brama w Gorce Nowy Targ

Jak powstaje oscypek? Ile godzin śpi owca i kim jest honielnik? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz gdy na chwilę rozgościsz się w Centrum Edukacyjno- Przyrodniczym.

Brama w Gorce to mega zakątek dla wszystkich lubiących quizy i niespodzianki. Daj się porwać w podróż po gorczańskich zakątkach — wiedzy podłączonej ze świetną zabawą. Zaskakujący niedźwiedź, magiczny ryś i groźny wilk – czekają!

Jeśli Twoje dziecko jest ruchliwe i zadaje pytania z nieprzeciętną prędkością odwiedzając Centrum Przyrodniczo — Edukacyjne „Brama w Gorce” poczuje się jak ryba w wodzie, a raczej jak salamandra na gorczańskim szlaku!

Brama w Gorce-absolutnie najlepsze miejsce na rodzinną wycieczkę.

Zdjęcie pawilonu edukacyjnego, bacówka, Brama w Gorce Nowy Targ

Odkryj podziemny tunel

Zapewne nie tylko małych odkrywców zaciekawi 40-metrowa niedźwiedzia gawra.  Bacznych obserwatorów do jej odwiedzenia przyciągną donośne pomruki największego drapieżnika. Przy wejściu do zimowego legowiska w kolorowych świecących kamieniach ukryto wyjątkową górską panoramę, a dalej naszego bohatera i oprowadzającego po jaskini zbójnika!

A gdy już zwiedzisz wszystko...

Odkryj magię leśnego placu zabaw

Kolejna atrakcja? Brama w Gorce to także niezwykły leśny plac zabaw. Lepiej w tym miejscu zarezerwować sobie więcej czasu. Bezsprzecznie dzieci będą chciały się tu na dłużej rozgościć. Najmłodsi znajdą tu niezwykłe figury zwierząt, by nie tylko się pobawić, ale również powspinać czy pozjeżdżać. Czeka na nich wiszący tunel, domek do zdobycia na drzewie i …specjalna wieża.

Zdjęcie kawiarni w Brama w Gorce Nowy Targ

Delektuj się smakiem natury

 Daj się namówić na znakomitą kawę lub herbatę i kawałek świeżego, domowego ciasta w koronie drzew. Na trasie spaceru znajdują się trzy miejsca, w których odpoczniesz i nabierzesz energii na kolejne dni. 

Załóżmy, że szukasz romantycznego miejsca. Zastanawiasz się, czy warto się tu wybrać… Oczywiście! Drewniane pomosty w koronie drzew zaprojektowano tak, by w każdym ich miejscu, niemalże przy każdym „zakręcie” odkryć coś nowego. Po co? By w pełni zachwycić się niesamowitymi Gorcami i dzielić się szczęściem z najbliższą osobą. 

Jak dojechać
Brama w Gorce ?

Za darmo z Parkingu na
Długiej Polanie

Adres: ul. Oleksówki, 34-400 Nowy Targ

Bilet: bezpłatny

Odległość do „Brama w Gorce” – 2,5 km

Brama w Gorce lokalizacja

Jak dojadę z Zakopanego — Krakowa

parking

Szukasz? Brama w Gorce mapa