Hokej Nowy Targ — duma Podhala

Podhale Nowy Targ

Nowotarski hokej to nie tylko sport

… ale także pasja, tradycja i duma. Miasto, które żyje hokejem i kocha swoją drużynę Podhale Nowy Targ, najbardziej utytułowany klub hokejowy w Polsce. Drużyna  ma na swoim koncie 19 tytułów mistrzowskich! Podhale dwukrotnie zdobyło Puchar Polski i raz wygrało rozgrywki Interligi. Nowotarski klub powstał w 1932 roku i przez ponad 80 lat kształtował polski hokej na lodzie.

Hokej w Nowym Targu to także hala, która jest świadkiem wielkich meczów i emocji. Miejska Hala Lodowa jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce, może pomieścić do 3000 kibiców.

Hala, w której odbywają się mecze została zmodernizowana kilkakrotnie, m.in.: w związku z organizacją Zimowej Uniwersjady w 1993 i 2001 roku. Obiekt obecnie czeka na kolejną metamorfozę. Według wizji inwestora ma mieć  nowoczesny kształt przypominający bryłę lodu. W nowoczesnej hali ma być od 4 do 6 tys. miejsc oraz kryte lodowisko i strefa treningowa.

Hokej w Nowym Targu to nie tylko obiekt z wyjątkową historią, ale także ludzie tworzący niepowtarzalną atmosferę na trybunach i wspierają swoich ulubieńców.  Nowotarscy kibice zwani też „góralami” lub „szarotkami” znani są przede wszystkim z gorącego dopingu i wierności barwom żółto-niebiesko-czerwonym. W grupie pasjonatów są  zawodnicy, którzy reprezentują Podhale z honorem i zaangażowaniem. Wśród nich są legendy polskiego hokeja, takie jak Henryk Gruth, Andrzej Małysiak czy Jan Piecko.

Hokej w Nowym Targu to zdecydowanie coś więcej niż gra na lodzie, to także sposób na życie — łączenie pokoleń i budowanie tożsamości lokalnej. To fenomen, który warto poznać i docenić — odwiedzając Nowy Targ