Największe targowisko na Podhalu

Jarmark w Nowym Targu

Kto nie był na jarmarku w Nowym Targu

… ten nie wie, co to targ — tak często mówi się na Podhalu i coś w tym jest!

W jakie dni wybrać się na jarmark w Nowym Targu? Co można kupić na targowisku? Z czego słynie nowotarski targ?  Podpowiadamy!

Jarmark w Nowym Targu to wielka atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i turystów.  Chcesz poczuć klimat Podhala, a także zrobić zakupy koniecznie się tam wybierz.  To jeden z największych placów targowych na południu Polski. Czy warto go odwiedzić? Oczywiście!

Na jarmarku można kupić różne produkty zaczynając od kożuchów i obuwia a kończąc na meblach, sprzęcie elektrycznym, roślinach, a nawet artykułach spożywczych. To miejsce, gdzie można sezonowo z lokalnych upraw dostać sery regionalne i świeże owoce oraz warzywa. W centralnej części targowiska znajdują się pawilony handlowo – usługowe i gastronomiczne, by chwilę odpocząć i dobrze zjeść! 

Jarmark w Nowym Targu odbywa się we czwartki i w soboty w godzinach od 6:00 do 15:00 niezależnie od pogody. W niedziele plac targowy znajdujący się przy ulicy Targowej zamienia się w giełdę samochodową. Handel prowadzony jest w godzinach od 6:00 do 14:00!

Co jeszcze warto wiedzieć odwiedzając to miejsce w Nowym Targu? Nowotarski jarmark ma długą tradycję, sięgającą średniowiecza! Przed wiekami Kazimierz Wielki nadał miastu prawo do organizowania dorocznego jarmarku w dniu 25 listopada i tak rozpoczęła się handlowa przygoda stolicy Podhala.

Plac targowy w mieście odwiedzają nie tylko miejscowi, ale również sąsiedzi ze Słowacji, którzy ze względu na tradycję, ale też przystępne ceny często robią tu zakupy. 

Z nowotarskiego jarmarku jest blisko do Miejskiej Hali Lodowej, którą także warto zobaczyć!

Jarmark w Nowym Targu. Fot.: Wojciech Watycha