Rynek w Nowym Targu

Odkryj serce stolicy Podhala

Nowotarski Rynek

… to jedno z najpiękniejszych i najstarszych miejsc w mieście, które warto odwiedzić. To tutaj bije serce stolicy Podhala, pełne życia, kultury i historii.

Nowotarski Rynek jest miejscem spotkań, spacerów i rozrywki zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Przez lata to właśnie tu organizowane były targi, obchody, protesty czy święta. A zatem Rynek był  nie tylko centralnym miejscem handlu i administracji, ale też sceną życia społecznego i politycznego miasta.

Rynek w Nowym Targu to nie tylko piękny plac, ale też ważny element tożsamości miasta. Chcesz poczuć ducha Podhala i poznać jego ludzi, a także doświadczyć historię i kulturę regionu — koniecznie odwiedź nowotarski Rynek. To miejsce, w którym można spędzić naprawdę niezapomniane chwile. 

W 1364 roku kiedy Nowy Targ otrzymał prawa miejskie powstało jego centralne miejsce, czyli Rynek. Wśród najciekawszych budynków, które możesz tu zobaczyć jest oczywiście ratusz. Pochodzi on z połowy XIX wieku. W charakterystycznym obiekcie z wieżą mieści się m.in.: Muzeum Podhalańskie, które zachwyca swoją historią i kulturą regionu.

Co jeszcze można zobaczyć na nowotarskim Rynku? Kamienice z różnych epok, które mają bogatą dekorację i ciekawe detale, a także kapliczkę św. Jana Kantego z XVIII wieku. Wiele osób do odwiedzenia Rynku przyciąga Hania jedząca nowotarskie lody i czytająca lokalną gazetę — Tygodnik Podhalański.

Generalnie jednak Rynek w Nowym Targu to miejsce pełne atrakcji i rozrywki.  Klimat miasta tworzą restauracje, kawiarnie, puby i sklepy, które otaczają nowotarski rynek. Jeśli zatem chcesz spróbować regionalnych specjałów, takich jak oscypki, kwaśnica czy moskole — koniecznie się tu wybierz. 

Od czasu do czasu Rynek w Nowym Targu zamienia się w scenę, gdzie można posłuchać góralskiej muzyki i obejrzeć pokaz regionalnego tańca. Co roku na Rynku w Nowym Targu odbywają się też różne imprezy i wydarzenia kulturalne, takie jak festiwale, koncerty, wystawy czy pokazy. Tradycyjny jarmark podhalański, który co roku organizowany jest w wakacje przyciąga tłumy.